Piesze Rajdy Górskie czas zacząć

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału

w czterech Pieszych Rajdach Górskich z UKS GROM Świerczyniec.

Planowane są wyjazdy w Beskid Śląski (Kotarz), Beskid Żywiecki ( Rysianka i Pilsko) i Pasmo Małej Fatry ( Velky Rozsutec) Słowacja.

Wszystkie wyjazdy są BEZPŁATNE i skierowane do  mieszkańców powyżej 10-tego roku życia.

Proponowane trasy opracowane przez przewodnika z Bielskiego PTTK i są ustawione według stopnia trudności. Pierwszy wyjazd planowany jest 16.07.2022r (sobota), udamy się do Brennej gdzie przejdziemy na szczyt góry  Kotarz, trasa należ do tych najłatwiejszych, następne śa bardziej wymagające i wymagają coraz większej kondycji.  Należy brać  pod uwagę swoje umiejętności i możliwości. Idziemy w grupie 50 osób i trzeba mieć na uwadze to, że wyjście grupowe na szlaki turystyczne wymagają minimum dobrej kondycji fizycznej aby nie odstawać na 2 godziny od całej grupy. Kotarz zweryfikuje nas i po przejściu tej 15 kilometrowej trasy będzie można ocenić swoje możliwości uczestnictwa w następnych wyjazdach. Wyjazdy prowadzone będą przez przewodnika górskiego a opiekun grupy idzie jako ostatni.

Proszę wszystkich uczestników o zapoznanie się z regulaminem, a osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wyjazdach tylko pod opieką opiekuna.

Kolejny wyjazd  23.07.2022 (sobota) do Żabnicy powspinamy się na Rysiankę.

Trzeci Pieszy Rajd Górski zaplanowany na 31.07.2022 (niedziela) tym razem Pilsko zaatakujemy z przełęczy Glinne.

Ostatni czwarty wyjazd odbędzie się 20.08.2022 ( sobota) jest to wspinaczka która wymaga dobrej kondycji fizycznej oraz dla uczestników bez lęku wysokości. Uwieńczeniem tym będzie wyjazd na Słowację w pasmo Małej Fatry gdzie zdobędziemy szczyt Velky Rozsutec, zaliczając drabinki, klamry i łańcuchy.

Wszystkie wyjazdy będą zaczynać się z pod szkoły podstawowej w Świerczyńcu o godz 6 45, pozbieramy uczestników z przystanków w Bojszowach Nowych i Bojszowach w zależności od miejsca zamieszkania uczestników, planowany powrót  ok godz 19 00. Czas przejścia według przewodnika to ok 6h liczone bez przerw, a odległość to ok 14,5-15 km. My  jednak będziemy mieli przerwy i czas może wydłużyć się do 8 h. Po przyjściu do Brennej planowany jest czas wolny tak aby ok godz 19 00 wyruszyć w drogę powrotną.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA I DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Poniżej plakat zbiorczy , regulamin oraz program a w zakładce pliki do  pobrania oświadczenie dla osób niepełnoletnich 

PROFILE WYSOKOŚCIOWE TRAS

Kotarz 

Rysianka

 

Pilsko

Velky Rozsutec

 

 

 

 

INFORMACJE O ZAPISACH DOSTĘPNE W REGULAMINIE 

Regulamin piesze rajdy górskie 2022

Oświadczenie rajdy górskie

Dodaj komentarz