VELKY ROZSUTEC – WYJAZD JUŻ 04.09.2022 r.

BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ WYJAZD ODBĘDZIE SIĘ 04.09.2022 r. (niedziela).

Jeżeli pogoda będzie niesprzyjająca, to trasa zostanie skrócona lub całkowicie zmieniona. Jest też opcja krótkiej trasy z zakończeniem w termach ORAWICE koszt dla osoby dorosłej ok 100 zł ( 22€) – 3h, dlatego warto zabrać do autokaru strój kąpielowy, klapki i ręcznik.

Tak więc ten nasz ostatni Pieszy Rajd Górski z UKS GROM Świerczyniec, jako zwieńczenie tegorocznych wyjazdów, może być inny niż planowano, ale będziemy dążyć aby szczyt Velky Rozsutec pasma Małej Fatry na Słowacji został przez nas zdobyty a malownicze widoki zapisane na zdjęciach i w pamięci.

Tym razem czeka nas dłuższa podróż, dlatego też i start mamy wcześniej bo o godz 6:00 spod Szkoły Podstawowej w Świerczyńcu, zbiórka o godz. 5:45. Jedziemy po uczestników do Bojszów na parking przy Hali Sportowej, będziemy tam ok godz. 6:10, prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsca zbiórki.

Planowany przejazd do Białego Potoku na Słowacji zajmie nam ok 2h,30 min, tam ruszamy na szlak. Po przejściu całej trasy, która kończy się w miejscowości Stefanowa, będzie czas na posiłek i małe co nieco z Słowackich warzelni.

WAŻNA INFORMACJA

Od momentu startu na szlak, do miejsca końcowego w Stefanowej, na trasie rajdu nie ma żadnej możliwości kupienia czegokolwiek, zabieramy prowiant na całą trasę, wody też trzeba mie zapas ,choć podobno ta ze strumyka jest pyszna. 

Pasmo Małej Fatry to nie Tatry, organizator  ubezpiecza uczestników od NNW,  jednak wiadomo, że na Słowacji za akcję ratowniczą płaci się w EURO i warto się dodatkowo ubezpieczyć na wypadek akcji ratowniczej z użyciem śmigłowca, choć w programie nie przewidujemy takich “atrakcji”

Tym razem plecaczki nieco większe,  a na pewno dużo cięższe.

Możliwość zjedzenia ciepłego posiłku jest dopiero na końcu trasy, bufet przy „Koiba pod Rozstucom” lub „Penzion Stanek” restauracja pizzeria, średni koszt posiłku to ok ok 9 €.

Pamiętajmy też, że Słowacja to strefa EURO, oraz konieczności posiadania dowodu osobistego lub paszportu.

Osoba która przy autokarze nie przedstawi tego dokumentu, nie będzie uczestniczyła w wyjeździe.

 

Regulamin

Plan wyjazdu

Profil wysokościowy

 

Dodaj komentarz