TURNIEJ SPORTOWY MIEJSCOWOŚCI GMINY BOJSZOWY Z UKS GROM ŚWIERCZYNIEC.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na TURNIEJ GMINNYCH MIEJSCOWOŚCI który odbędzie się w dniu 10.09 2022 r.  od godz 12:00 na boisku za OSP Bojszowy Nowe przy ul Ruchu Oporu 100.

 

W tym dniu każdą z miejscowości Gminy Bojszowy będzie reprezentowało  max 25 osób, które to będą uczestniczyć w 4 konkurencjach sportowo zręcznościowych. 

Każdą miejscowość Gminy Bojszowy będą reprezentowały 4 zespoły po 5 osób, co daje reprezentację 20 osób + 5 rezerwowi. Reprezentacja każdej miejscowości wyznacza ze swojego grona kapitana, który to będzie odpowiedzialny za zgłoszenie zawodników do turnieju i upoważniony do kontaktów z organizatorem.

W DRUŻYNACH MOGĄBRAĆ UDZIAŁ TYLKO MIESZKAŃCY, KTÓRZY AKTUALNIE ZAMIESZKUJĄ DANĄ MIEJSCOWOŚĆ. ZA NARUSZENIE TEGO PUNKTU GROZI DYSKWALIFIKACJA W DANEJ KATEGORII.

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TURNIEJU LISTY UCZESTNIKÓW ZOSTANĄ ZWERYFIKOWANE PRZEZ ORGANIZATORA.

Każda drużyna będzie występowała w innym kolorze koszulek sportowych z nazwą swojej miejscowości na plecach, dla szybkiej identyfikacji uczestników. 

Drużyny będą rywalizowały w 4 konkurencjach:

1 – Piłka nożna  –  w tej kategorii rozgrywki będą prowadzone w 5-cio osobowych zespołach 40+. Do drużyny piłkarzy można zgłaszać osoby powyżej 40 roku życia, 1 osoba może być młodsza.  Nie kwalifikują się do drużyny piłkarze zarejestrowanie w PZPN (Extranet).

Rozgrywki będą prowadzone w systemie każdy z każdym  w meczach po 15 czy 20 minut, czas ustalimy przed rozpoczęciem turnieju.

2 – Siatkówka – rozgrywki będą prowadzone  w 5-cio osobowych drużynach mieszanych, tak aby w zespole była co najmniej 1 kobieta. W tej kategorii nie ma innych obostrzeń.

Rozgrywki będą prowadzone w systemie każdy z każdym w meczach do 2 wygranych setów w setach do 15 pkt.

3 – Zawdy sprawnościowo-zręcznościowe drużyn “RODZINNYCH”. Drużyny składają się z 5-ciu osób w tym co najmniej 1 osoba w wieku 7-12 lat, 1 osoba powyżej 50 lat, a dodatkowo w drużynie musi być co najmniej 1 kobieta. Drużyna “RODZINNA” nie oznacza, że musi składać się z jednej rodziny, ma to być zróżnicowana wiekowo grupa mieszcząca się w kryteriach , może to być dziecko sąsiada, znajomy 50-cio latek,  szwagier i kuzynka. Ważne aby drużyna spełniała założone kryteria.

Rywalizować będą w  5-ciu  sztafetowych konkurencjach sprawnościowo zręcznościowych. Liczony będzie łączny czas całego zespołu każdej konkurencji w której udział bierze cała drużyna.

4 – Zawody siłowo-sprawnościowe drużyn ” DOWOLNYCH”.  Drużyny składają się z 5-ciu osób, tym razem bez żadnych ograniczeń w doborze składu.

Rywalizować będą w 5-ciu konkurencjach o charakterze siłowym, coś w stylu STRONGMAN, ale dopasowane do możliwości mieszkańców. Liczony będzie łączny czas całej drużyny każdej konkurencji.

ZASADY PUNKTACJI

W każdej kategorii drużyna może maksymalnie zdobyć 25 pkt.

W piłce nożnej za zwycięstwo 3 pkt,  remis 1 pkt  przegrana 0 pkt. Po rozegraniu wszystkich spotkań zostaną podsumowane punkty, w razie remisu decydują zdobyte bramki a później wynik bezpośredniego spotkania. 

W siatkówce liczymy  za zwycięstwo 3 pkt, przegrana 0 pkt. Po rozegraniu wszystkich spotkań zostaną podsumowane punkty, w razie remisu decydują zdobyte sety.

W obu kategoriach  po rozegraniu wszystkich meczów zostaną przyznane punkty za poszczególne miejsca w tabeli, i tak :

1 miejsce 25 pkt

2 miejsce 20 pkt

3 miejsce 15 pkt

4 miejsce 10 pkt

5 miejsce 5 pkt.

W kategoriach drużyn “RODZINNYCH”  i “DOWOLNYCH”, za każdą konkurencję drużyna otrzymuje punkty w zależności o zajętego miejsca i tak:

1 miejsce 5 pkt

2 miejsce 4 pkt

3 miejsce 3 pkt

4 miejsce 2 pkt

5 miejsce 1 pkt

W tych konkurencjach każde dotknięcie przeszkody lub ominięcie jej, jest karane doliczeniem 1 s do osiągniętego czasu.

Jak widać z powyższego, drużyna która wygrała by wszystkie pięć konkurencji może zdobyć 25 pkt.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostaną podliczone punkty całej reprezentacji z poszczególnych miejscowości i na tej podstawie zostanie wyłoniona zwycięska miejscowość  w pierwszym TURNIEJU SPORTOWYM GMINNYCH MIEJSCOWOŚCI Z UKS GROM ŚWIERCZYNIEC.

PODCZAS CAŁEGOTURNIEJU BĘDĄ DOSTĘPNE DMUCHAŃCE, NIE ZABRAKNIE MUZYKI, W TRAJKCIE IMPREZY ANIMATORZY ZAJMĄ SIĘ NASZYMI NAJMNIEJSZYMY POCIECHAMI, POPROWADZĄ KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE  DLA MILUSIŃSKICH, BEDZIE MOŻLIWOŚĆ ZJEDZENIA POSIŁU, KAWA I HERBATA BEZ OGRANICZEŃ, NIE ZABRAKNIE POPKORNU I WATY CUKROWEJ,  MISTSECZKO PIŁKARSKIE TEŻ DO NAS ZAWITA.

NIC NIE PLANOWAĆ, NA TURNIEJ CZAS WYGOSPODAROWAĆ

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DO ZABAWY NA ŚWIERZYM POWIETRZU, KIBICOWANIA SWOIM REPREZENTACJOM I WŁACZENIU SIĘ DO ORGANIZACJI TEJ IMPREZY.

 

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELA JANUSZ GWÓŹDŹ pod nr telefonu  660 491 073,

Zapisy pod tym samym nr telefonu lub na maila : zapisy.gromswierczyniec@o2.pl

ZESTAWIENIE REPREZENTACJI POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI

 

KONKURENCJE DRUŻYN SIŁACZY I RODZINY

ROZPISKA TURNIEJÓW PIŁKI NOŻNEJ I SIATKÓWKI

ROZPISKA SIATKÓWKA

 

REGULAMIN

 

Dodaj komentarz