Trzeci wyjazd to tym razem Rajd Pieszy na Babią Górę

Trzeci nas wyjazd odbędzie się w dniu 24.08.2019 r. ( sobota). Tym razem będzie to bardziej wymagająca wyprawa, będziemy zdobywać Babią Górę. 

Startujemy z Przełęczy Krowiarki , idziemy przez Sokolicę, na szczyt Babiej Góry, trasa dość wymagająca szczególnie podejście na Sokolicę. Według naszego przewodnika szczyt zdobędziemy po ok 4h, później zejście do schroniska (ok 40 min) a następnie  posiłek i odpoczynek ok 2h. Po posiłku i odpoczynku zmęczeni lecz zadowoleni ruszymy w stronę autokaru , możliwe są dwa miejsca, (decydować będzie kondycja i pogoda) albo zejście zielonym szlakiem do Zawoi Markowej ( ok 1h), albo powrót szlakiem niebieskim na Przełęcz Krowiarki (ok 2h).

 Startujemy z pod szkoły podstawowej w Świerczyńcu o godz 5 30 planowany powrót  godz 21 00. Czas przejścia według przewodnika to ok 4,5h liczone bez przerw, a odległość to ok 11 km. My  jak zwykle będziemy mieli przerwy, tak aby całą grupą zdobyć szczyt i dotrzeć na czas do autokaru , dlatego w górach możemy spędzić nawet 9h. W drogę powrotną planujemy wyruszyć ok godz 18 00.

Zapisy tak jak poprzednio na maila: uks.grom.swierczyniec@o2.pl

ORGANIZATOR ZAPEWNIA PRZEJAZD AUTOKAREM, UBEZPIECZENIE I 1L WODY MINERALNEJ NA OSOBĘ.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

WYJAZD JEST BEZPŁATNY

 

 

  • Suma podejść 709 m
  • Suma zejść 1022 m
  • Region Beskid Żywiecki
  • Najwyższy punkt Babia Góra (Diablak), 1725 m n.p.m.

 

INFORMACJE O ZAPISACH DOSTĘPNE W REGULAMINIE

 

Regulamin

Dodaj komentarz