PIESZE RAJDY GÓRSKIE Z UKS GROM ŚWIERCZYNIEC – EDYCJA III

Zapraszamy

na III edycę

Pieszych Rajdów Górskich

z UKS GROM Świerczyniec

 

Tym razem zawitamy w  Beskid Śląski (Wokół Bystrej i Barania Góra), Beskid Żywiecki ( Wielka Racza) i Beskid Śląsko Morawski ( Łysa Góra) Czechy.

Wszystkie wyjazdy są BEZPŁATNE i skierowane tylko do  mieszkańców GMINY BOJSZOWY powyżej 10-tego roku życia.

     

          Proponowane trasy opracowane przez przewodnika z Bielskiego PTTK. Pierwszy wyjazd planowany jest 14.05.2023r (niedziela), udamy się do Bystrej gdzie przejdziemy przez Magurę Kąpielisko na Klimczok, chwila przerwy przy schronisku, następnie udamy się na Szyndzielnię tam kolejna przerwa na posiłek, po odpoczynku udamy się do Bystrej pod autokar zaliczając po drodze Kozią Górę. Trasa liczy ok 16km a czas przejścia to ok 6h bez przerw. Najwyższym szczytem tego rajdu jest Klimczok (1117m m n.p.m), suma podejść wyniesie 961m a zejść jest prawie tyle samo bo 959 m. 

          Kolejny wyjazd 25.06.2023 (niedziela) zaprowadzi nas do Wisły Cieńków, będziemy zdobywać Baranią Górę. Trasa biegnie z Wisły Cienków na Baranią Górę (1201 m n.p.m), po zdobyciu szczytu idziemy przez Wierch Wisełka, Wierch Równiński i Przełęcz Przegibek do schroniska pod Przysłopem, tam posiłek i zejście do Wisły. Trasa liczy ok 17,7 km czas przejścia to ok 7h nie wliczając przerw. Tym razem podejść mamy ok 830m a zejść 938m

          Trzeci Pieszy Rajd Górski zaplanowany na 16.07.2023 (niedziela), tym razem czeka na nas Wielka Racza. Trasa rozpoczyna się i kończy Rycerce Górnej. W tym rajdzie mamy do pokonania ok 20km trasy z największym wzniesieniem Wielka Racza (1218 m n.p.m) suma podejść to 952 m a zejść to 945m. Po drodze mamy schroniska na Wielkiej Raczy z wieżą widokową oraz schronisko na Przegibku. Czas przejścia to ok 7,5h bez przerw.

          Ostatni czwarty wyjazd odbędzie się 06.08.2023 (niedziela) zdobędziemy Łysą Górę w Czechach. Udamy się do Ostrawic gdzie wyruszymy zdobyć Łysą Górę ( 1314 m n.p.m.). Na szczycie wieża widokowa i schronisko gdzie odpoczniemy Długość tej trasy to ok 15 km , suma podejść 844m a zejść 975m , czas przejścia to ok 6h

           Należy brać pod uwagę swoje umiejętności i możliwości. Idziemy w grupie 50 osób i trzeba mieć na uwadze to, że wyjście grupowe na szlaki turystyczne wymagają minimum dobrej kondycji fizycznej, aby nie odstawać za bardzo od całej grupy. Klimczok zweryfikuje nas i po przejściu tej 16 kilometrowej trasy będzie można ocenić swoje możliwości uczestnictwa w następnych wyjazdach.

          Rajdy Górskie będzie prowadził przewodnik Bogusław Bujok z PTTK Bielsko Biała, a opiekun grupy idzie jako ostatni i zamyka stawkę.

Proszę wszystkich uczestników o zapoznanie się z regulaminem, a osoby niepełnoletnie, (pow 10 roku życia) mogą uczestniczyć w wyjazdach tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA I DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Zapisy od 14 kwietnia pod nr tel 660 491 073 lub mailowo: zapisy.gromswierczyniec@o2.pl

 

Projek realizowany jest przez UKS GROM Świerczyniec w ramach programu Centrum Rozwoju w projekcie pn. „Centrum Usług Społecznych w Gminie Bojszowy”
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

Poniżej plakaty i regulamin i oświadczenie  a w zakładce “pliki do pobrania”  można pobrać oświadczenie dla osób niepełnoletnich 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz