II TURNIEJ GMINNYCH MIEJCOWOŚCI Z UKS GROM ŚWIERCZYNIEC edycja 2023

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na TURNIEJ GMINNYCH MIEJSCOWOŚCI który odbędzie się w dniu 1.07.2023 r. (sobota)  od godz 14:00 na boisku za OSP Bojszowy Nowe przy ul Ruchu Oporu 100.

 

W tym dniu każdą z miejscowości Gminy Bojszowy będzie reprezentowało  max 22 osoby, które to będą uczestniczyć w 4 konkurencjach sportowo zręcznościowych. 

Każdą miejscowość Gminy Bojszowy będą reprezentowały 2 zespoły po 5 osób,  siatkówka 6 osób  i mini piłka nożna 4 osoby, łącznie  daje reprezentację 20 osób + 2 rezerwowych. Reprezentacja każdej miejscowości wyznacza ze swojego grona kapitana, który to będzie odpowiedzialny za zgłoszenie zawodników do turnieju i upoważniony do kontaktów z organizatorem.

W DRUŻYNACH MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ TYLKO MIESZKAŃCY, KTÓRZY AKTUALNIE ZAMIESZKUJĄ DANĄ MIEJSCOWOŚĆ. ZA NARUSZENIE TEGO PUNKTU GROZI DYSKWALIFIKACJA W DANEJ KATEGORII.

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TURNIEJU LISTY UCZESTNIKÓW ZOSTANĄ ZWERYFIKOWANE PRZEZ ORGANIZATORA.

Każda drużyna będzie występowała w innym kolorze koszulek sportowych z nazwą swojej miejscowości na plecach, dla szybkiej identyfikacji uczestników. 

 UWAGA!!!!

Nastąpi też jedna zasadnicza zmiana, mianowicie w tej edycji jedna osoba może startować tylko w jednej konkurencji, znacznie usprawni to prowadzenie turnieju. 

Drużyny będą rywalizowały w 4 konkurencjach:

1 – Mini piłka nożna  –  w tej kategorii rozgrywki będą prowadzone w 4-ro osobowych zespołach 13+  na boisku dmuchanym 20x10m. Do drużyny piłkarzy można zgłaszać osoby powyżej 13 roku życia,  w tym musi być 1 dziewczyna czy kobieta.

Rozgrywki będą prowadzone w systemie każdy z każdym  w meczach po 15 minut, czas ustalimy przed rozpoczęciem turnieju.

2 – Siatkówka – rozgrywki będą prowadzone  w 6-cio osobowych drużynach mieszanych, tak aby w zespole była co najmniej 1 kobieta. W tej kategorii nie ma innych obostrzeń.

Rozgrywki będą prowadzone w systemie każdy z każdym w meczach do 2 wygranych setów w setach do 15 pkt.

3 – Zawody sprawnościowo-zręcznościowe drużyn „RODZINNYCH”. Drużyny składają się z 5-ciu osób w tym co najmniej 1 osoba w wieku 8-12 lat, 1 osoba powyżej 50 lat, a dodatkowo w drużynie musi być co najmniej 1 kobieta. Drużyna „RODZINNA” nie oznacza, że musi składać się z jednej rodziny, ma to być zróżnicowana wiekowo grupa mieszcząca się w kryteriach , może to być dziecko sąsiada, znajomy 50-cio latek,  szwagier i kuzynka. Ważne aby drużyna spełniała założone kryteria.

Rywalizować będą w  5-ciu  sztafetowych konkurencjach sprawnościowo zręcznościowych. Liczony będzie łączny czas całego zespołu każdej konkurencji w której udział bierze cała drużyna.

4 – Zawody siłowo-sprawnościowe drużyn ” DOWOLNYCH”.  Drużyny składają się z 5-ciu osób, tym razem bez żadnych ograniczeń w doborze składu.

Rywalizować będą w 5-ciu konkurencjach o charakterze siłowym, coś w stylu STRONGMAN, ale dopasowane do możliwości mieszkańców. Liczony będzie łączny czas całej drużyny każdej konkurencji.

ZASADY PUNKTACJI

W każdej kategorii drużyna może maksymalnie zdobyć 25 pkt.

W piłce nożnej za zwycięstwo 3 pkt,  remis 1 pkt  przegrana 0 pkt. Po rozegraniu wszystkich spotkań zostaną podsumowane punkty, w razie remisu decydują zdobyte bramki a później wynik bezpośredniego spotkania. 

W siatkówce liczymy  za zwycięstwo 3 pkt, przegrana 0 pkt. Po rozegraniu wszystkich spotkań zostaną podsumowane punkty, w razie remisu decydują zdobyte sety.

W obu kategoriach  po rozegraniu wszystkich meczów zostaną przyznane punkty za poszczególne miejsca w tabeli, i tak :

1 miejsce 25 pkt

2 miejsce 20 pkt

3 miejsce 15 pkt

4 miejsce 10 pkt

5 miejsce 5 pkt.

W kategoriach drużyn „RODZINNYCH”  i „DOWOLNYCH”, za każdą konkurencję drużyna otrzymuje punkty w zależności o zajętego miejsca i tak:

1 miejsce 5 pkt

2 miejsce 4 pkt

3 miejsce 3 pkt

4 miejsce 2 pkt

5 miejsce 1 pkt

W tych konkurencjach każde dotknięcie przeszkody lub ominięcie jej, jest karane doliczeniem 1 s do osiągniętego czasu.

Jeżeli po podliczeniu punktów  będzie remis, to o zajęciu lepszego miejsca będzie decydowała wygrana w zespołowym przeciąganiu liny.

W decydującym starciu  uczestniczą te osoby, które brały udział w danej konkurencji.

Jak widać z powyższego, drużyna która wygrała by wszystkie pięć konkurencji może zdobyć 25 pkt.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostaną podliczone punkty całej reprezentacji z poszczególnych miejscowości i na tej podstawie zostanie wyłoniona zwycięska miejscowość  w drugim TURNIEJU SPORTOWYM GMINNYCH MIEJSCOWOŚCI Z UKS GROM ŚWIERCZYNIEC.

PODCZAS CAŁEGOTURNIEJU BĘDĄ DOSTĘPNE DMUCHAŃCE, NIE ZABRAKNIE MUZYKI, W TRAJKCIE IMPREZY ANIMATORZY ZAJMĄ SIĘ NASZYMI NAJMNIEJSZYMY POCIECHAMI, POPROWADZĄ KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE  DLA MILUSIŃSKICH, BEDZIE MOŻLIWOŚĆ ZJEDZENIA POSIŁU, KAWA I HERBATA BEZ OGRANICZEŃ, NIE ZABRAKNIE POPKORNU I WATY CUKROWEJ,  MISTSECZKO PIŁKARSKIE TEŻ DO NAS ZAWITA.

NIC NIE PLANOWAĆ, NA TURNIEJ CZAS WYGOSPODAROWAĆ

 

Projekt realizowany jest przez UKS GROM Świerczyniec w ramach programu Centrum Rozwoju w projekcie pn. „Centrum Usług Społecznych w Gminie Bojszowy”
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

 

 

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DO ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, KIBICOWANIA SWOIM REPREZENTACJOM I WŁACZENIU SIĘ DO ORGANIZACJI TEJ IMPREZY.

Więcej informacji udzieli Janusz Gwóźdź pod nr telefonu  660 491 073,

Zapisy pod tym samym nr telefonu lub na maila : zapisy.gromswierczyniec@o2.pl

Osoby do kontaktu w poszczególnych miejscowościach

Bojszowy –  na razie brak chętnych do zebrania reprezentacji.

Bojszowy Nowe – Joanna Kostka (696 567 266)

Jedlina – Grzegorz Lysko ( 506 324 936)

Międzyrzecze – Leon Drobiczek (500 128 780)

Świerczyniec –  Adrianna Gembołyś  (603 388 804),  Agata Liszka (694 020 579)

 

 

 

Dodaj komentarz