Czwarty i ostatni Górski Rajd Pieszy tym razem w Pieniny

Czwarty nas wyjazd odbędzie się w dniu 07.09.2019 r. ( sobota). Tym razem będzie to równie wymagająca wyprawa jak na Babią Górę, będziemy zdobywać Trzy Korony i Sokolicę w Pieninach. 

Startujemy z Sromowce Niżne , idziemy przez Przełęcz Szopka szlakiem żółtym na Trzy Korony Szlakiem niebieskim. Jak widać na wykresie jest to dość ostre  i wymagające podejście zwłaszcza na Przełęcz Szopka. Po zdobyciu Trzech Koron udajemy się szlakiem niebieskim na kolejny szczyt z równie częstymi i ostrymi podejściami czyli Sokolicę.  Gdy już dojdziemy na Sokolicę zaliczając wspomniane ostre podejścia i zejścia czeka nas równie ostre zejście do przeprawy wodnej przez Dunajec. Ostatnia przeprawa jest o godz 18 00 tak że czasowo trzeba się wyrobić, aby nie pokonywać Dunajca w pław. Po przeprawie spotykamy się w Szczawnicy, gdzie znajdziemy trochę czasu na posiłek i odpoczynek. Kierowców będzie dwóch tak że tachograf nie będzie wymuszał na nas szybkiego powrotu.

 Startujemy z pod szkoły podstawowej w Świerczyńcu o godz 5 15 planowany powrót  godz 22 00. Czas przejścia według przewodnika to ok 5h liczone bez przerw, a odległość to ok 13,5 km. My z przerwami  możemy spędzić w górach nawet 9 h , tak aby całą grupą zdobyć szczyty i dotrzeć na czas do przeprawy i autokaru. Przeprawa przez Dunajec jet płatna 3 zł od osoby. W drogę powrotną planujemy wyruszyć ok godz 19 00.

Zapisy tak jak poprzednio na maila: uks.grom.swierczyniec@o2.pl

 

 

Czas przejścia: ok 5h (liczony bez przerwy)

Odległość: 13,5 km

Stopień trudności: wymagający + ( 7/10)

INFORMACJE O ZAPISACH DOSTĘPNE W REGULAMINIE

Regulamin

 

 

Dodaj komentarz